Lub, ""możesz pozostawić go nietkniętym i pozwolić, aby ciało go ponownie wchłonęło

Lub, ""możesz pozostawić go nietkniętym i pozwolić, aby ciało go ponownie wchłonęło


Lub, ""możesz pozostawić go nietkniętym i pozwolić, aby ciało go ponownie wchłonęło

Autor: Quinn Phillips 1 września 2020 r.

Wysoki poziom cholesterolu – 7 powikłań — i jak im zapobiegać

Wysoki poziom cholesterolu może przyczyniać się do gromadzenia się płytki nazębnej w tętnicach, prowadząc do wielu problemów.

Autor: Quinn Phillips 1 września 2020 r.

10 odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące leczenia wysokiego cholesterolu

Oto, co musisz wiedzieć, jeśli przepisano Ci leki, które pomogą obniżyć poziom cholesterolu.

Brian P. Dunleavy1 września 2020Zobacz wszystko

Buty do biegania to najważniejszy sprzęt do ćwiczeń, z którego korzysta każdy biegacz. Ale wybór z oszałamiającego asortymentu butów do biegania w dobrych sklepach sportowych może czasami wydawać się przytłaczający. Do wyboru są niezliczone marki, style i kategorie butów do biegania.

Jak więc wybrać najlepsze buty do biegania przed rozpoczęciem programu ćwiczeń?

Buty do biegania: określ typ stopy

Czy masz wysokie podbicia, płaskie lub normalne stopy?

Zrób „test na mokro”, aby się dowiedzieć.

Zmocz stopy i zrób ślady na papierowej torbie lub czystym kawałku ciężkiego papieru. Jeśli widzisz prawie cały odcisk stopy, masz płaskostopie, znane również jako niskie łuki. Jeśli widzisz tylko piętę, kłębek stopy i cienką linię na zewnątrz stopy, masz wysokie łuki. Widzisz około połowy swojego łuku? Masz normalne stopy.

„To szybki i łatwy sposób na określenie typu stopy” – mówi Elizabeth Kurtz, DPM, podiatra z Chicago i rzecznik American Podiatric Medical Association (APMA). Wybór butów do biegania dla swojego typu łuku może pomóc w zapobieganiu urazom związanym z ćwiczeniami.

Buty do biegania: przeanalizuj chód podczas ćwiczeń

Pronacja — sposób, w jaki stopa uderza o podłoże podczas biegania — może również wpływać na rodzaj butów do biegania, które powinieneś kupić. Biegacze z wysokim łukiem stopy mają tendencję do niedostatecznej pronacji — co oznacza, że ​​stopa nie obraca się wystarczająco do wewnątrz, aby skutecznie amortyzować wstrząsy — podczas gdy biegacze płaskostopia mają tendencję do nadmiernej pronacji, co oznacza, że ​​stopa zbyt mocno toczy się do wewnątrz, co może powodować nadmierne obciążenie i stopę ból.

Nawet jeśli wiesz, że masz płaskostopie lub masz wysokie łuki, nie zawsze możesz przewidzieć, w jaki sposób twoje stopy będą pronować. Aby określić, w jaki sposób Twoja stopa faktycznie uderza o podłoże podczas biegania, udaj się do specjalistycznego sklepu biegowego, aby uzyskać informacje zwrotne na temat swojego chodu. „Niektóre sklepy dla biegaczy nawet nagrywają cię na bieżni, dzięki czemu można zobaczyć problemy z chodem, które mogą potencjalnie prowadzić do kontuzji” – mówi dr Kurtz.

Buty do biegania: dopasuj buty do łuku i chodu

Buty do biegania dzielą się na trzy główne kategorie:

Kontrola ruchuStabilnośćNeutralnie amortyzowany

„Płaskostopie, nadmiernie pronujące radzą sobie najlepiej w butach do biegania kontrolujących ruch lub stabilizujących, ponieważ zapobiegają nadmiernemu ruchowi stopy” – mówi dr Glenn Gaesser, profesor fizjologii ćwiczeń na University of Virginia w Charlottesville. Jeśli masz wysokie podbicia i niedostateczną pronację, wybierz buty do biegania z neutralną amortyzacją. „Ten typ stopy wymaga lepszej ochrony przed uderzeniami”, zauważa Gaesser. Biegacze z normalnym podbiciem stopy i normalną pronacją zwykle dobrze sobie radzą z każdym rodzajem butów do biegania.

Buty do biegania: kup rozmiar o połowę większy niż normalnie

Stopy puchną podczas biegania, co może powodować pęcherze i ból palców stóp z powodu butów do biegania, które obciążają przód stopy. „Aby zrekompensować obrzęk, zalecam noszenie o połowę rozmiaru większego niż normalnie” – mówi Kurtz. „Więc jeśli zwykle kupujesz but wieczorowy w rozmiarze 8 1/2, powinieneś kupić but do biegania w rozmiarze 9. ”

Dwie inne wskazówki:

Kup buty tej samej marki. Może to zająć trochę prób i błędów, ale gdy znajdziesz buty do biegania, które Ci odpowiadają, najlepiej nie zmieniać ich, aby zaoszczędzić kilka dolarów. Buty do biegania to jeden obszar, w którym nie chcesz uciskać ani grosza. „Większość biegaczy jest bardzo lojalna wobec swoich butów, gdy tylko znajdą te właściwe” — zauważa Kurtz, która sama regularnie biega w maratonach. „Nawet w ramach tej samej kategorii i rozmiaru istnieją różnice [między] wszystkimi firmami obuwniczymi. „Wymień buty do biegania, które przeszły już swoją świetność. Zbyt długie czekanie z zakupem nowych butów do biegania może prowadzić do bólu stóp. Amortyzacja butów do biegania zużywa się po 300 do 500 mil, narażając Cię na ból stopy i inne urazy. „Mogą nadal czuć się komfortowo, ale amortyzująca wyściółka podeszwy i wkładki zwykle znika do tego czasu” – mówi Kurtz. Twoja waga również wpływa na to, kiedy nadejdzie czas na zakup nowych butów do biegania. Jak radzi Gaesser, osoba cięższa – ważąca ponad 180 funtów – będzie musiała wymieniać buty do biegania częściej niż osoba, która waży mniej.

Przestrzeganie tych wskazówek może się opłacić w postaci niższych rachunków za ból stóp.

Inna korzyść: „Jest bardziej prawdopodobne, że będziesz trzymać się swojego programu ćwiczeń, gdy twoje stopy będą się dobrze czuły”, zauważa Gaesser. Rezultat: lepszy ogólny stan zdrowia i sprawność.

Zapisz się na nasz biuletyn dotyczący zdrowego trybu życia!

Najnowsze osiągnięcia w dziedzinie zdrowia stóp

8 czynników ryzyka infekcji grzybiczych paznokci

Od polerowania paznokci po sport, który uprawiasz, istnieje wiele czynników, które mogą zwiększać ryzyko infekcji grzybiczych paznokci.

Diana Rodriguez 8 września 2014 r.

Leczenie grzybicy paznokci

Po wejściu na stopę, grzybica paznokci może być trudna do kopnięcia. Oto kilka technik zapobiegania i leczenia grzybicy paznokci.

Diana Rodriguez 8 września 2014 r.

5 rzeczy, których nie wiedziałeś o infekcjach grzybiczych paznokci

To infekcja grzybicza paznokci, więc co jeszcze można wiedzieć? Okazuje się, że mnóstwo. Dowiedz się o tych zaskakujących faktach na temat grzyba paznokci.

Jennifer Acosta Scott 8 września 2014 r.

Niebezpieczeństwa związane z ignorowaniem infekcji grzybiczych paznokci

Nawet niewielkie przebarwienia mogą być oznaką grzybicy paznokci i godne wizyty u lekarza. Dowiedz się, dlaczego i jak uzyskać pomoc w przypadku objawów grzybicy paznokci. . .

Jennifer Acosta Scott 8 września 2014 r.

7 zdrowych nawyków zapobiegających grzybicy paznokci

Ciepłe, spocone stopy są pożywką dla infekcji grzybiczych paznokci. Dowiedz się, jak możesz ominąć to zagrożenie i zachować zdrowe stopy.

Diana Rodriguez 8 września 2014 r.

Japonki: najbardziej niebezpieczne buty, jakie możesz nosić?

Latem zwracamy się do klapek na co dzień, nie myśląc o możliwych długofalowych efektach noszenia butów z tak niewielkim wsparciem.

Taryn Winter Brill 9 sierpnia 2013 r.

Ogromna rodzina grzybów, która żyje w twoim ciele

Naukowcy z National Institutes of Health odkryli 80 różnych rodzajów grzybów, które same kolonizują nasze pięty. Oto spojrzenie na te mikroskopijne. . .

Mollie Bloudoff-Indelicato 24 maja 2013 r.

Japonki: niebezpieczna podstawa na lato

Do 28 czerwca 2012

7 Funky Feet Fakty

Twoje stopy robią dla ciebie tak wiele, ale ile tak naprawdę o nich wiesz? Podsumowaliśmy najciekawsze, przydatne i po prostu dziwne fakty na ich temat. . .

Do 6 stycznia 2012

8 Letnich zagrożeń dla stóp

Lato może być zabawne, ale upał może być uciążliwy dla stóp. Oto, jak unikać najczęstszych zagrożeń dla zdrowia stóp lub, w razie potrzeby, radzić sobie z nimi. . .

Autor: Wyatt Myers 16 sierpnia 2011 r."

Jeśli przeszukasz podręczniki medyczne, które wyjaśniają różne choroby, przekonasz się, że wiele schorzeń może prowadzić do szkodliwych zmian harmoniqhealth.com w stopach, w tym bólu stóp, mówi Paul F. Brezinski, DPM, podiatra z Palatine, Illinois, i prezes Illinois Podiatric Medical Association.

Na przykład, jeśli twoja tarczyca – gruczoł w gardle, który wytwarza kluczowe hormony – nie działa prawidłowo, powiązane problemy z nerwami mogą wpływać na czucie w stopach. Lub jeśli masz zmiany zwyrodnieniowe w dolnej części pleców, nerwy wychodzące z rdzenia kręgowego mogą zostać podrażnione, co może również wpłynąć na zdrowie twoich stóp.

Oto spojrzenie na trzy typowe stany, które mogą powodować ból stóp i niezdrowe stopy.

Choroba tętnic obwodowych

Według American Heart Association około 8 milionów Amerykanów cierpi na chorobę tętnic obwodowych (PAD). W PAD występuje substancja tłuszczowa zwana płytką nazębną, która gromadzi się w tętnicach nóg, zmniejszając przepływ krwi do podudzi i stóp.

PAD może powodować skurcze mięśni łydek i innych części nóg podczas poruszania się. Stan ten może również prowadzić do bólu stóp i źle zagojonych ran stopy, mówi dr Breziński. Chociaż objawy PAD związane ze stopami i nogami są zwykle dość oczywiste, choroba ta wiąże się również z ukrytym uszkodzeniem serca i mózgu – co naraża osoby z PAD na znacznie większe ryzyko zawału serca i udaru mózgu.

Nic dziwnego, że inne czynniki ryzyka chorób serca i udaru, takie jak palenie tytoniu, cukrzyca, wysoki poziom cholesterolu i wysokie ciśnienie krwi, również zwiększają ryzyko PAD.

Leki mogą być stosowane w leczeniu PAD, ale zmiany w diecie i stylu życia (takie jak rzucenie palenia) są również bardzo ważne.

Reumatoidalne zapalenie stawów i dna moczanowa

Według Fundacji Arthritis Foundation 46 milionów Amerykanów cierpi na artretyzm lub inne przewlekłe problemy dotykające ich stawy. W przypadku pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów – które dotyka 1,3 miliona Amerykanów – u około 90 procent wystąpią objawy w obrębie stopy i kostki.

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) rozwija się, gdy naturalny system obronny organizmu przed chorobami, układ odpornościowy, omyłkowo atakuje stawy, powodując ich ból i obrzęk. Objawy RZS mogą obejmować silny ból stóp. Kiedy stan dotyka twoich stóp, ból zwykle zaczyna się w twoich palcach, a później rozprzestrzenia się na resztę twoich stóp i kostek. Uszkodzenie stawów spowodowane przez RZS może ostatecznie zmienić kształt palców u nóg i stóp. U niektórych osób objawy stóp są pierwszą wskazówką, że mają nawet RZS. Po zdiagnozowaniu RZS można często skutecznie leczyć za pomocą leków, ćwiczeń, a w niektórych przypadkach operacji.

Innym rodzajem zapalenia stawów, który jest znany z powodowania bólu stóp, jest dna moczanowa. Ten stan występuje, gdy substancja zwana kwasem moczowym gromadzi się w twoim ciele. Złogi kwasu moczowego gromadzą się w stawach — szczególnie w dużych palcach — i mogą powodować intensywny, epizodyczny ból. Kwas moczowy może również prowadzić do kamieni nerkowych, jeśli w nerkach gromadzi się jego zbyt dużo.

Lekarze mogą leczyć dnę moczanową za pomocą niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) i innych leków, w tym sterydów. Regularne ćwiczenia, picie dużej ilości wody, unikanie niektórych leków i utrzymywanie prawidłowej wagi może również pomóc w zapobieganiu atakom dny moczanowej.

Problemy zdrowotne związane z bólem stóp: cukrzyca

Około 24 miliony Amerykanów ma cukrzycę – a 6 milionów z nich nawet o tym nie wie. Jeśli masz ten problem zdrowotny, we krwi może gromadzić się glukoza lub poziom cukru we krwi, które normalnie wykorzystuje twoje ciało jako paliwo. Ten nadmiar cukru może uszkadzać nerwy i naczynia krwionośne w stopach – ostatecznie prowadząc do zmniejszenia czucia i upośledzenia przepływu krwi.

W rezultacie objawy wysokiego poziomu cukru we krwi obejmują drętwienie lub mrowienie stóp, a także ciężkie infekcje stóp. Cukrzyca jest główną przyczyną problemów ze stopami w Stanach Zjednoczonych i może prowadzić do chirurgicznego usunięcia palca lub nawet większej części stopy lub podudzia.

Na szczęście cukrzyca i związane z nią powikłania stóp mogą być leczone za pomocą leków i regularnych badań stóp przez lekarza. Ważne jest również, aby diabetycy rzucili palenie, nosili buty podtrzymujące i unikali chodzenia boso, aby zapobiec niepotrzebnym urazom stóp.

Po długim dniu stania w pracy często odczuwasz dyskomfort stóp, ale jeśli zauważysz silny ból stóp, który wydaje się nieproporcjonalny do Twojej aktywności fizycznej, powiedz o tym swojemu lekarzowi. To, co zaczyna się jako drobny problem ze stopami, może wskazywać na poważniejszy stan chorobowy.

Zapisz się na nasz biuletyn dotyczący zdrowego trybu życia!

Najnowsze osiągnięcia w dziedzinie zdrowia stóp

8 czynników ryzyka infekcji grzybiczych paznokci

Od polerowania paznokci po sport, który uprawiasz, istnieje wiele czynników, które mogą zwiększać ryzyko infekcji grzybiczych paznokci.

Diana Rodriguez 8 września 2014 r.

Leczenie grzybicy paznokci

Po wejściu na stopę, grzybica paznokci może być trudna do kopnięcia. Oto kilka technik zapobiegania i leczenia grzybicy paznokci.

Diana Rodriguez 8 września 2014 r.

5 rzeczy, których nie wiedziałeś o infekcjach grzybiczych paznokci

To infekcja grzybicza paznokci, więc co jeszcze można wiedzieć? Okazuje się, że mnóstwo. Dowiedz się o tych zaskakujących faktach na temat grzyba paznokci.

Jennifer Acosta Scott 8 września 2014 r.

Niebezpieczeństwa związane z ignorowaniem infekcji grzybiczych paznokci

Nawet niewielkie przebarwienia mogą być oznaką grzybicy paznokci i godne wizyty u lekarza. Dowiedz się, dlaczego i jak uzyskać pomoc w przypadku objawów grzybicy paznokci. . .

Jennifer Acosta Scott 8 września 2014 r.

7 zdrowych nawyków zapobiegających grzybicy paznokci

Ciepłe, spocone stopy są pożywką dla infekcji grzybiczych paznokci. Dowiedz się, jak możesz ominąć to zagrożenie i zachować zdrowe stopy.

Diana Rodriguez 8 września 2014 r.

Japonki: najbardziej niebezpieczne buty, jakie możesz nosić?

Latem zwracamy się do klapek na co dzień, nie myśląc o możliwych długofalowych efektach noszenia butów z tak niewielkim wsparciem.

Taryn Winter Brill 9 sierpnia 2013 r.

Ogromna rodzina grzybów, która żyje w twoim ciele

Naukowcy z National Institutes of Health odkryli 80 różnych rodzajów grzybów, które same kolonizują nasze pięty. Oto spojrzenie na te mikroskopijne. . .

Mollie Bloudoff-Indelicato 24 maja 2013 r.

Japonki: niebezpieczna podstawa na lato

Do 28 czerwca 2012

7 Funky Feet Fakty

Twoje stopy robią dla ciebie tak wiele, ale ile tak naprawdę o nich wiesz? Podsumowaliśmy najciekawsze, przydatne i po prostu dziwne fakty na ich temat. . .

Do 6 stycznia 2012

8 Letnich zagrożeń dla stóp

Lato może być zabawne, ale upał może być uciążliwy dla stóp. Oto, jak unikać najczęstszych zagrożeń dla zdrowia stóp lub, w razie potrzeby, radzić sobie z nimi. . .

Autor: Wyatt Myers 16 sierpnia 2011 r."

Masz ochotę przebić tę wielką bańkę pęcherza na stopie, ale nie jesteś pewien, czy powinieneś? A może zastanawiasz się, co możesz zrobić, aby przyspieszyć gojenie się pęcherzy, zapobiegać infekcjom i przestać boleć?

Znajomość właściwych kroków, które należy podjąć, jeśli chodzi o pielęgnację stóp, może pomóc w wyleczeniu pęcherza i zapobieganiu kolejnemu.

Pęcherze: czas na pęknięcie

Są chwile, kiedy możesz popękać bolesne pęcherze, aby odprowadzić płyn, pomóc im się goić i poprawić samopoczucie stóp.

Jeśli jest to mały blister, możesz zdezynfekować obszar i po prostu go otworzyć i pozwolić, aby płyn spłynął. Wystarczy zdezynfekować igłę lub szpilkę i otworzyć blister," mówi Alan K. Mauser, DPM, podiatra w Louisville, Ky. Lub "możesz pozostawić go nietkniętym i pozwolić, aby ciało go ponownie wchłonęło. Jeśli są to bardzo duże pęcherze lub jeśli istnieją oznaki infekcji, należy otworzyć pęcherz i oczyścić obszar i leczyć go miejscowym antybiotykiem. "

Oto kilka szczegółów, które pomogą Ci prawidłowo pop i dbać o blister:

Użyj mydła i wody do dokładnego umycia rąk i blistra. Następnie oczyść blister odrobiną spirytusu lub odrobiną jodu. Delikatnie potrzyj blister, aby zobaczyć, czy pęknie. Jeśli tak się nie stanie, rozważ namoczenie blistra w ciepłej wodzie przez 30 minut i ponownie delikatnie pocieraj. Wmasuj niewielką ilość maści z antybiotykiem w tę okolicę, a następnie przykryj ją bandażem.

Pęcherze: kiedy nie pękać

Wygląd owrzodzenia, a także osoba i przyczyna mogą determinować powagę pęcherza.